Popis rohože Cem-MAT®

Cem-MAT® - Plošná výztuž z alkalivzdorných pramenů vláken

Cem-MAT® – Plošná výztuž z alkalivzdorných pramenů vláken

Rohož Cem-MAT® je unikátní plošná vlákenná výztuž z pramenů skleněných vláken o plošné hmotnosti 120 g/m2. Je vyráběna ze sekaných alkalivzdorných pramenů rovingu Cem-FIL délky 75 mm, které jsou v ploše všesměrně uloženy do tvaru tenké rohože. Prameny, které jsou slepeny lepidlem rozpustným ve vodě, se při zapracování rohože do cementové směsi uvolní a rohož může kopírovat i složité prostorové tvary.

Rohož je řídká, s otvory, které umožňují dobrou penetraci cementové malty. Tím je zajištěno dokonalé zakotvení pramenů vláken a využití jejich vysoké tahové pevnosti.

Použití rohože

Rohož Cem-MAT® je navržena pro vyztužování tenkých vrstev (již od 5 mm), především tenkovrstvých podlah, tenkostěnných prefabrikátů a rovněž namáhaných míst konstrukcí, kde dochází ke koncentraci napětí. Rohože mohou být použity do běžných samonivelačních směsí, nebo také do směsí speciálního složení.

Použití rohože Cem-MAT®

Použití rohože Cem-MAT®

Rohož se jednoduše rozvine po podlaze nebo podložce s 5 cm překrytím pásů. K podkladu se nekotví, po zalití směsí se rohož sama srovná do roviny podkladu. Obdobné je použití i v tenkostěnných prefabrikátech, např. kuchyňských deskách apod.

Alkalivzdorná vlákna Cem-FIL, ze kterých je rohož vyrobena, mají vysoký modul pružnosti a vysokou pevnost v tahu, což jsou ideální vlastnosti pro vyztužování hmot na bázi cementu. Vlákna nekorodují a nepodléhají degradaci pod vlivem UV záření, to umožňuje, že mohou být používána do velmi tenkých konstrukcí s minimální krycí vrstvou.

Rohož výrazně zvyšuje pevnost v tahu za ohybu, pevnost v rázu a duktilitu (houževnatost).

Vlastnosti a přednosti

  • Vyrobeno z alkalivzdorných pramenů skleněných vláken
  • Velmi dobrá impregnace do cementové hmoty, směs dobře prosákne otvory v rohoži a dokonale ji zakotví
  • Nekoroduje a nepotřebuje silné krycí vrstvy
  • Snadné a rychlé použití v jednom kroku
  • Možnost použití do velmi tenkých vrstev betonu (5 až 25 mm)
  • Účinně zabraňuje vzniku trhlin od krátkodobých i dlouhodobých napětí v betonu
  • Možnost vyztužovat i prostorové tvary
  • Bezpečná a snadná práce a manipulace

* Vlákna Cem-FIL jsou vyráběna ze skloviny s vysokým obsahem zirkonia v souladu s ASTM C1666/C a EN 15422 a podle doporučení PCI a GRCA.

Technické parametry (nominální hodnoty)

Délka návinuŠířka roleHmotnostDélka prameneOkraje
100 m97,5 cm120 g/m275 mm1 řezaný okraj

Balení na paletách

Rohože Cem-MAT® jsou baleny do plastového pytle v kartónové krabici.

Rohože Cem-MAT® jsou baleny do plastového pytle v kartónové krabici.

Rohože ze sekaných pramenů vláken Cem-MAT® jsou baleny do plastového pytle v kartónové krabici. Na dřevěné paletě je baleno 36 krabic. Palety jsou ovinuty smršťovací folií a označeny dvěmi štítky.

Balení a dodávky rohože ze skleněných alkalivzdorných vláken Cem-MAT®

OznačeníBaleníVáha jednotkyVáha paletyDodávky
Cem-MATkartonové krabice11,7 kg421,2 kg (36 krabic)palety, krabice

Rozměry palety 1200 x 1200 x 1150 mm.

Skladování

Rohože ze sekaných pramenů vláken Cem-MAT® by měly být skladovány v originálním obalu mimo horké a vlhké prostředí. Nejvhodnější podmínky skladování jsou:

  • Teplota: 15 ºC – 35 ºC
  • Vlhkost: 35 % – 65 %

Pokud je výrobek skladován při nižší teplotě, doporučuje se, aby se předešlo případné kondenzaci vody na výrobku, ponechat jej nejméně 24 hodin před použitím ve standardních podmínkách. Doporučuje se použít při skladování metodu FIFO (první dovnitř, první ven).

Kvalita

Rohože ze sekaných pramenů vláken Cem-MAT® jsou vyráběny v souladu se systémem řízení kvality schváleným podle ISO 9001. Veškerá produkce vláken Cem-FIL® je vyráběna v souladu s European Technical Approval ETA-11/0410 vydaným v DIBt Deutches Institut für Bautechnik.